top of page

Veterinární ortopedie

Provádíme precizní ortopedickou diagnostiku i nejkomplikovanější chirurgii...

Technické vybavení
TTA - operace kolene
TTA - průběh operace a schematické znázornění

 

TTA - tibial tuberosity advancement neboli Dynamická stabilizace prasklého předního zkříženého vazu koleního kloubu. Fotografie zachycují operaci čtyřletého psa leonbergera.

 

DARtroplastika
DARtroplastika - plastika horního okraje kyčelní kloubní jamky

 

DARtroplastika je operace řešící dysplazii kyčelního kloubu nastavením horního okraje kloubní jamky pomocí kostních štěpů, pomáhající pacientům s těžkou dysplazií kyčelního kloubu. Dysplazie je onemocnění projevující se chybným vývojem kloubu s následnou artrózou různého stupně. DARtroplastika je vhodná pro psy, kteří nemohou podstoupit zákroky, navozující normální poměry v nemocném kloubu, například trojitou osteotomii pánve (TPO) nebo totální endoprotézu. Většinou ji provádíme u pacientů, kteří mají velké obtíže s pohybem na pánevní končetiny a dá se říci, že se jedná o operaci, která jim zachrání život. Metodu vynalezl Dr.Slocum. Na naší veterinární klinice jsme tuto operaci provedli v roce 2005 jako první v České republice. Na fotografii lze poznat, že měsíc po zákroku pacient zatěžuje operovanou končetinu výrazně více než neoperovanou. Snímky a fotografie zachycují operaci devítiměsíční feny Perro de presa mallorqui.

 

TPO - dysplazie kyčelního kloubu
TPO - průběh operace a schematické znázornění

 

TPO - trojitá osteotomie pánve je chirurgické řešení dysplazie kyčelního kloubu. RTG snímek zachycuje operaci osmiměsíčního samce flat coated retrievera.

 

JPS - zabránění rozvoje dysplazie kyčlí
JPS - juvenilní pubická symfyziodéza

 

Operace zabraňující rozvoji DKK (dysplazie kyčelního kloubu) u predisponovaných štěňat. Provádí se termálním poškozením růstové zóny stydké kosti pánve. Tím dojde ke změně růstu pánve a zaúhlení kloubní jamky kyčelního kloubu.

 

Nestejnoměrný růst kostí
Distrakce radius-ulna

 

Distrakce radiu-ulna je porucha nazývaná česky Nestejnoměrná rychlost růstu kostí předloktí. RTG snímky zachycují stav před operací a po operaci. Jde o přetětí pomaleji rostoucí loketní kosti. Snímky dokumentují operaci 11 měsíčního psa labradora.

 

Pondělí až Pátek   9:00-20:00

Sobota  9:00-15:00
Neděle a svátky     15:00-19:00

z kapacitních důvodů ošetřujeme pouze objednané pacienty

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • YouTube Social  Icon
RSS Feed
bottom of page