top of page

Veterinární poradna

Na této stránce naleznete dotazy návštěvníků našich stránek a naše odpovědi na ně. Otázky můžete pokládat prostřednictvím dotazníku. Často bohužel nemůžeme odpovědět konkrétně, neboť se buď nejedná o konkrétní dotaz nebo je problematika příliš složitá. V případech, které se vymykají našemu odbornému zaměření, se alespoň snažíme tazatele nasměrovat na někoho, kdo si bude s daným problémem vědět rady. A nyní s radostí odpovíme na vaše otázky.

 

Váš tým Veterinární kliniky Klánovice

Dotaz do poradny
Zde položte svůj dotaz >>>

Výborně! Zpráva byla přijata.

 • Dobrý den, prosím vás mám 18letého pejska Benjiho s tumorem v krční oblasti a do toho si ještě zlomil krček u zadní pravé nohy a je na práškách od bolesti. Můj veterinář mi řekl že chirurgický zákrok by byl už pro něj velice náročný vzhledem k jeho věku a že se mu to nějakým způsobem zahojí a vytvoří se mu tam jakýsi pakloub. Benji nemá ani nohu nějak zafixovanou a snaží se, nebo respektivě chodí a docela jí zatěžuje. Má zájem o okolí pěkně jí i pije. Je to bojovník. Existuje nějaká léčba bez operace? Předem děkuji za odpověď."
  Dobrý den, nechirurgická terapie fraktury krčku neexistuje, ale vzhledem k popisu situace se kloním k názoru vašeho veterináře, t.j. spíše neoperovat. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach www.AZVET.CZ
 • Dobrý den,chtěla bych se zeptat, mám holčičku, už jí je 12 let. Má artrózu kyčlý, prášky už tolik nenabírají, ani babský recept s prasečímy nožičkami. Sestra mi doporučila, injekci ( výživu....) rovnou do nožiček. Nevím jestli se vyjadřuji špaťně. Zajímá mě názor. Nebo zkušenost. Děkuju za Veškeré informace."
  Dobrý den, injekce do kloubů jsou možné a při artróze by pravděpodobně pomohly (např. preparát Bonharen). Je ale třeba si uvědomit, že je nutné pacienta při aplikaci pokaždé uvést do hluboké sedace, aplikuje se obvykle 5 injekcí po týdnu a doba účinku je řádově v měsících. Proto tento postup nebývá pro geriatrické pacienty optimální. Spíše bych doporučil kvalitní diagnostiku s určením přesného stavu kloubů ortopedem, který by Vám měl následně doporučit komplexní konzervativní terapii spočívající nejen v podávání léčiv a podpůrných preparátů, ale především v rehabilitaci. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobry den, chtela bych se zeptat jestli na klinice delate cisteni zubu ultrazvukem u pejsku? Mam triletou fenku jorksira 2,3kg a na zacatku cervna jsem ji nechala v Sestajovicich na veterine vycistit zuby. Ale vypada to ze jsou netknute a stale s kamenem a jsou cerne. Za jak dlouho od posledniho prispani je mozne se objednat k vam na snad poradne cisteni? Kolik u vas cisteni stoji? Dekuji moc "
  Dobrý den, zuby ultrazvukem samozřejmě čistíme (cena se většinou pohybuje kolem 2-4 tis. Kč), ale nejlepší by bylo, kdybyste se s fenečkou nejprve přišla ukázat. Není obvyklé, aby měsíc po vyčistění měla opět zubní kámen. Je možné, že se jedná o pigment, kazy, defektní sklovinu apod. Pak by samotné čištění nestačilo. Objednat se můžete telefonicky (tel. 281 971 215 nebo 603 336 770). S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach.
 • Dobrý den, mám 3 měsíční fenku fr. buldočka. Od chvíle co jsme si ji přivezli domů se potýkáme s problémem zánětu močového měchýře. Dobíráme po 14ti dnech antibiotika (biseptol). Ukazatelé při kontrole moči jsou kontrolu od kontroly lepší, krystaly v močovém měchýři nemá, ledviny jsou prý vpořádku. Ale ona má pořád potřebu dosedávat (jakoby chtěla vytlačit poslední kapku) a počůrává se když spí (nedělá to naschvál - prostě o tom neví). Už nevíme co s tím máme dělat a jak jí hlavně pomoct. Existují nějaká vyšetření která by dokázala poznat co je toho příčinou? Děkuji. Tereza Marešová"
  Dobrý den, vyšetření samozřejmě existují a pokud vám je nedokáže nabídnout váš veterinář, doporučuji vyhledat specialistu urologa. Např. Dr. Jaroslava Kučeru z Brna. Většinu vyšetření zvládneme provést i na naší klinice v Klánovicích. Objednat se můžete telefonicky (tel. 281 971 215 nebo 603 336 770). S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach.
 • Můj 14 letý kocour byl nejprve léčen Amoksiklavem forte.Ale sirupnesnášel- zvracení a nechutenství. Poté veterinář přešel na Entroxil injekční. Zvracení ustalo,ale nechutenství přetrvává. Opět jsem jela na kontrolu,byla mu pro jistotu odebrána krev (ledvinové a jaterní parametry jsou v pořádku).A tak mu byla ještě aplikována injekce vit.B12 300gr im. Nevím jestli díky této injekci,ale po příchodu domů se vrhnul na jídlo a žral celkem v pohodě až do další aplikace.antibiotik.Opět žrádlo odmítá. Chci se zeptat,le-li možné po dobu léčby Entroxilem podávat i vit B12 častěji,než jednorázově. A zda-li mohl tento vitamin opravdu způsobit chuť kjídlu."
  Dobrý den, vitamín B12 můžete podávat opakovaně bez rizika předávkování. Nejlépe injekčně, protože se špatně vstřebává při perorální aplikaci. Pokud by ale nechutenství přetrvávalo i po vysazení antibiotik, je doporučitelná hlubší diagnostika. Deficit vitamínu B12 může být příznakem dalších onemocnění (záněty trávicího aparátu, diabetes, hypertyreóza, on. slinivky, jater či ledvin...). S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den. Máme sedmiletého bišonka. Loni na konci léta začal být malátný, unavený, začínal ztrácet rovnováhu. Stav se střídavě zlepšoval a zhoršoval. Nakonec se v září přez noc skokově zhoršil tak, že jsme ho k veterináři dovezli v podstatě v komatu, bez reflexů. Veterinářka se rozhodla vyzkoušet jako poslední šanci bolus kortikoidů, které zabraly a pejsek se do večera postavil na nohy a nažral se. Pokračovali jsme v léčbě kortikoidy, výsledky biochemie a hematologie vyšly vcelku normální. Veterinář měl podezření na zánět, nebo nádor na mozku. Vyšetření MR za 11 000 jsme odmítnuli, pokud by to byl nádor tak bychom ho operovat nenechali, otevřít psovi hlavu s nejistým výsledkem bych bral jako zbytečné trápení. Kortikoidy zabraly takže to vypadalo dobře a postupně jsme dávku po dohodě s veterinářem snižovali. Další problém nastal letos v lednu, kdy se stav začal opět zhoršovat a opět přišly ke slovu kortikoidy, které však moc nezabraly a stav se po týdnu zhoršoval natolik že hrozila nutnost utracení. Pejsek bloudil, ztrácel rovnováhu kdoví proč ho přitahovaly všechny kabely pod proudem která začal okusovat. Když už nebylo co ztratit tak jsem ze zoufalství zkusil Amoksiklav, samozřejmě v dávce přepočítané na psí hmotnost (jsem zdrav sestra, či spíše bratr). Účinek byl takřka zázračný a pejsek se zlepšil během pouhého dne kdy začal opět vnímat, žrát a pít. Na veterině jsem samozřejmě dostal vynadáno a bylo mi vysvětleno že jen opoždeně nasedly ty kortikoidy. Nyní se situace opět opakuje. Po půl roce klidu zase zhoršení, opět kortikoidy, opět bez velkého efektu. A opět zabral Amoksiklav. Musí mít někde nějaké ložisko infekce, začínám být bezradný. "
  Dobrý den, je poněkud tristní, že podobný dotaz napíše zdravotník. Předpokládám, že ve vašem zaměstnání, ať už pracujete v jakémkoliv oboru zdravotnictví (mimo patologii, samozřejmě), nejprve provádíte diagnostiku a po určení diagnózy teprve léčíte. Nebo zkoušíte léky naslepo a v případě neúspěchu píšete o radu do internetové poradny? Zkuste se nad tím zamyslet a předpokládám, že dojdete ke stejnému závěru jako já a to, že je nutné pejska nechat vyšetřit neurologem. Doporučit mohu kliniku Jaggy Praha, kde neurologii vede specialista MVDr. Petr Šrenk. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, ráda bych se zeptala na stolici mé feny, zda se mám nějak znepokojovat a jít na veterinu nebo je vše v pořádku.Mám fenku jorkšírského teriéra, které je jeden rok a krmím ji vařenou rýží s vařeným králíkem nebo vařeným krůtím. Občas ji dám borůvky, okurku, maliny, jahody.. - je mi jasné, že když ji dám nějakou takovouhle stravu, tak se barva stolice změní. Mě ale zajímá jaká je vlastně ta správná barva. Stalo se totiž, že i když jsem fence nedala žádný pamlsek, ani ovoce nebo zeleninu, tak její stolice byla čokoládově hnědá a teď posledních pár dní byla světle hnědá, možná až lehce nažloutlá.. Například včera byla na stolici 3x, dnes 2x a jsou dny, kdy jde pouze jednou... Stolice ale drží tvar, když ji sbírám a je měkkčí, není ani moc tvrdá ani tekutá nebo tak měkká, že by se nedala sebrat. Takže teď jsem trochu rozhozená, zda je vše v pořádku nebo bych se měla nějak znepokojovat. Fenku krmím pravidelně 4x denně v menších dávkách. Chová se jinak normálně, obvykle. Je veselá a hravá.Budu moc ráda, za Vaši odpověď. Děkuji Vám moc a přeji hezký den."
  Dobrý den, konzistence a barva stolice a frekvence kálení odpovídají způsobu, jakým krmíte a není třeba se znepokojovat. Doporučil bych ale vyšetřit krev na vitamíny a mikroprvky (laboratoře to nabízejí většinou jako BARF profil), abyste zjistila, zda fenečce v krmení některé podstatné složky nechybí. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Mám doma fenečku čivava x jorkšír 3 roky. Fenečce nebyly odstraněny paspárky a nyní po ostříhání srsti jsme si všimli, že zadní paspárek je zarostlý, stočený a zasahuje do polštářku. Polštářek je nateklý a fenečka nám špatně chodí, ránu si líže. Mohla bych Vás poprosit o radu, zda ji můžu pomoci doma nebo zda zajít na veterinu?"
  Dobrý den, doporučuji zajít na veterinu. Rána bude nejspíš infikovaná, proto by ji měl ošetřit veterinář a zvážit podání antibiotik. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, omouvám se, že obtěžuji. Měla bych na Vás dotaz ohledně naší čtyřroční fenky. Asi před dvěma týdny ji zjistili zánět jícnu, který způsobuje zúžení jícnu. Byli jsme na pěti dávkách antibiotik, které pomohly, ale po třech dnech od ukončení ATB terapie se obtíže vrátili ( zvracení nenatrávené stravy). Paní veterinářka navrhuje, abychom ji trápení ukončili, ale my se ještě vzdát nechceme, proto se obracím na Vaši kliniku s prosbou o pomoc a o Váš názor. Děkuji. "
  Dobrý den, uvádíte příliš málo informací, bych dokázal případ zhodnotit. Nejlepší by bylo, kdybyste si od ošetřující veterinářky vyžádala zprávu s výsledky dosavadních vyšetření a ev. RTG snímky a objednala se na naši kliniku na konzultaci (tel. 281 971 215 nebo 603 336 770). S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v jaké cenové relaci se pohybuje zmražení folikul abnormálně rostlých řas (v každém oku cca 3-4)? Děkuji"
  Dobrý den, cena se pohybuje kolem 4000,- Kč. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý deň, viete mi poradit krmivo ktoré je vhodne pre 12 ročného srnčieho ratlíka, ma 1/2 x večšie srdiečko s šelestom. Bere pravidelne lieky. A druhá vec aké vitamíny na podporu, stačí multivitaminy pre psíkov?Sme z Prahy."
  Dobrý den, existují klinické diety přímo pro kardiaky, jsou však na předpis. Proto by vám je měl prodat nebo předepsat váš ošetřující lékař - kardiolog. Také podávání doplňků stravy byste měli řešit s ním, aby např. nedocházelo k předávkování přípravků, které již jsou součástí diety. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach.
 • Dobrý den,ještě by mne zajímalo,zda provádíte kastraci laparoskopicky a v jaké cenové relaci.Děkuji za odpověď. "
  Laparoskopicky kastrace neprovádím, odebírám vždy dělohu i vaječníky a to je laparoskopicky obtížné. Navíc je přínos laparoskopické kastrace poměrně diskutabilní, při odebrání pouze vaječníků je u klasické chirurgie rána dlouhá v průměru 6cm a při laparoskopii jsou to 3 rány po 2cm. Takže prakticky totéž. I přesto někteří majitelé na laparoskopické operaci trvají a proto ji nabízíme na klinice Jaggy Praha (www.jaggypraha.cz). Cena u laparotomie se pohybuje od 5 do 8 tisíc Kč, laparoskopie stojí cca. 9000,- Kč. S pozdravem, Tomáš Vlach
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat pana doktora Vlacha. Mám odrostlé štěně pejska ši-tzu 8 měsíců, když pějsek stojí tak mu na zadní nožiče jako přeskakuje kolínko do strany. Druhá nožička je trošku lepší, tedy dle mého názoru co vidím. Přední tlapička se mi zdá trošku víc zakřivná než ta druhá. Všimla jsem si toho při koupání a tak jsem se ptala naší paní na stříhání Věry Grbavčicové jestli nemá nějaké zkušenosti. Ona mě utvrdila v mém názoru, že asi není vše v pořádku a dala mi kontakt na Vás. Ráda bych nějaké základní informace, jestli je možná nějaká náprava. Samozřejmě bychom dojeli na vaší kliniku. Ale ráda bych věděla něco málo dopředu. Děkuji."
  Dobrý den, nedokážu Vám, bohužel, odpovědět bez vyšetření pacienta. Pokud má pejsek mediální luxaci pately, pak se terapie odvíjí od stupně postižení. Objednat na vyšetření s následným doporučením terapeutického postupu se ke mně můžete na tel. kliniky (281 971 215 nebo 603 336 770). S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den,chci nechat kastrovat 6měsíční kotě a potřebovala bych vědět kolik to stojí+dyštak nějaké injekce.Děkuji"
  Dobrý den, kastrace stojí od 600,- Kč dle typu anestezie a pohlaví. Rádi vám jednotlivé varianty vysvětlíme osobně před zákrokem. Objednat se můžete na tel. 281 971 215 nebo 603 336 770. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobry den, prosim o kontakt ohledne vycviku psa. Dekuji."
  Dobrý den, telefon je 777 839 512, Lenka Vlachová. S pozdravem a přáním všeho nejlepšího v novém roce, Tomáš Vlach
 • Dobrý den mám dotaz máme pejska jorkšír + civava je mu 7 let a před pěti dni byl na trhání stoličky jelikož má epilepsii tak pan doktor mu nedal narkózu že to prý není dobré tak mu ho vytrhl bez narkozi od té doby pejskovi teče hlen z pusinky a nechce moc papat bojíme se ze něco zanedbal šli jsme k jinému doktorovi ten mu nasadil antibiotika které bere druhý den ale sliz mu furt viteka a je malatni a unavený můžete mě poradit bojíme se že by to mohla být i steklina jelikož má rok propadlé očkování děkuji za odpověď.
  Dobrý den, vztekliny bych se nebál, ale při trhání zubu bez narkózy se mu např. mohly zlomit kořeny. Epilepsie by neměla narkóze bránit. Máte li zájem, objednejte se ke mně na kliniku, pejskovi se do pusy podíváme, v případě potřeby můžeme udělat rentgen a pokud tam kořeny zůstaly, tak je vytrhneme.Telefon k objednání je 281 971 215 nebo 603 336 772. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, měla bych na Vás velkou prosbu. Náš pes pravidelně užívá léky (Vetmedin 5 mg, žvýkací tablety) a již mu docházejí. Pan doktor, ke kterému jezdíme, má tento týden dovolenou, což jsem zjistila až dnes. Bylo by možné tento lék zakoupit u Vás? Minulý rok na začátku července jsme u Vás byli na pohotovosti, takže by asi mělo být zaznamenáno v kartě, že je opravdu užívá. "
  Dobrý den, lék je na předpis a proto Vám jej můžeme prodat pouze oproti receptu od vašeho veterináře. Pří prodeji bez diagnostiky pro nás platí stejná pravidla jako pro lékárny. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý večer, nás deseti měsíční holandský ovčák nemá ještě sestouplé jedno varle. Můžeme udělat něco pro to, aby ještě sestoupilo? Děkuji."
  Dobrý den, obávám se, že v 10 měsících je velmi nepravděpodobné, že by varle sestoupilo. Doporučuje se kastrace, protože nesestouplé varle se může postupem času změnit ve zhoubný nádor. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, jsem u Vás s pejskem zaregistrovaná - mám dotaz - přestala jíst, tedy něco sní ale málo, granule nechce, jen takové ty psí pochoutky. Jinak je veselá, běhá za míčkem ale je hodně hubená. Trvá to tak měsíc, vždycky už myslíme že začne normálně jíst, ale tento tav je prozatím stejný. Měla bych Vás navštívit k nějakému vyšetření? Např. odběr krve atd. Případně nějaké povzbuzující vitamínové injekce nevím. Můžete mně případně k Vám objednat, v sobotu můžeme kdykoliv, přes týden až od 19.00. Děkuji."
  Dobrý den, Elišku by určitě bylo vhodné vyšetřit a pokud to bude potřeba, udělat i vyšetření krve. Objednejte se, prosím, telefonicky (tel. 281 971 215 nebo 603 336 770), neměl by to být problém i na dnešek (odepisuji z domova a nemám u sebe diář, proto Vám nejsem schopen říct přesnější termín). Pokud se Vám podaří chytit moč (stačí menší množství), tak ji vezměte na vyšetření. Hezký den, Tomáš Vlach
 • Hezký den Obracím se na Vás s prosbou. Máme kočku, které bude v září 10 let.V posledních dnech jsme zjistili, že kočka hodně pije a moc nežere, dalo by se říci že hnedle nic nesežere. Vždy v podstatě celé dny byla na zahradě, ale nyní ven pomalu nejde, ale prospí doma, nebo sedí na okně kouká ven. O co by se mohlo jednat? V moči krev není. Jaká by mohla být případně léčba? Za odpověď předem děkuji."
  Dobrý den, doporučuji navštívit veterináře. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat na cenu kastrace u feny (7 měsíců, 14kg). Aktuálně se dostavilo první hárání. Je možné kastraci provést ihned po ukončení hárání? Předem děkuji za informaci. Hezký den."
  Dobrý den, cena se pohybuje kolem 8000,- Kč. Po odhárání je lepší alespoň 4-6 týdnů počkat. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, chtěl jsem se pozeptat, zda se do Vaší ordinace musím objednat nebo jestli mohu dorazit se svým psem během ordinačních hodin kdykoliv. Má dermatologické problémy. Děkuji za informaci. "
  Dobrý večer, přijít můžete i bez objednání, ale je lepší se objednat. Vyhnete se tím případnému čekání. Telefony pro objednání jsou 281 971 215 nebo 603 336 770. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, jsem objednaná s naším činčilákem na kastraci. Chtěla bych se zeptat, jestli u vás lze platit kartou. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den. "
  Dobrý den, kartou platit lze. Hezkou neděli. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, jen jsem se chtěla informovat o možném chirurgickém zákroku. Máme 1 1/2 roku starou fenku jezevčíka, při chůzi kulhá na zadní nohu. U veterináře nám již před 3/4 rokem po RTG zjistili, že má málo prohloubenou kloubní jamku. Dostali jsme ALAVIS na kloubní výživu s tím, že se to do roka může srovnat. Bohužel doposud není žádná změna. Chtěla jsem se tedy zeptat, zda by bylo možné tuto operaci provést u Vás, jak dlouho dopředu je třeba se objednat, zda také operujete o víkendu, co by bylo třeba před operací, jak zhruba následně probíhá rekonvalescence a zda si troufnete mi říci zhruba předběžnou cenu zákroku. Předem děkuji."
  Dobrý den, prosím specifikujte přesně o jaký zákrok máte zájem. Tyto stavy lze řešit různými způsoby. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach.
 • Dobrý den, chtěla jsem se informovat - provádíte prosím vyšetření DOV. Máme chovnou fenu holandského ovčáka a potřebujeme vyšetření předn plánovaným krytím. Děkuji za poskytnuté informace."
  Dobrý den, klinické vyšetření neprovádíme, doporučuji obrátit se např. na Dr. Gbelce (aavet.cz). Pokud je pro vaše plemeno možné vyšetření z krve, pak je samozřejmě provést můžeme - jedná se o odběr krve a zaslání do akreditované laboratoře. Doporučuji informovat se na vašem chovatelském klubu. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach.
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat několikrát jsem měřila u svého psa osmiletého PH v moči,a pokaždé zjistím že PH nemá ani 5 což je nejmíň na tom papírku,bílkoviny jsou v pořádku. Pejsek byl letos v únoru kastrovaný kvůli prostatě a cistám nyní se nám objevuje i úník samovolné moči.Proto jsem začala u pejska hlídat moč jestli nemá nějaký zánět. Zjistala jsem že zvýšené Ph nemá a nemá ani těch 5. Prosím o názor zda je to špatný nebo dobrý. Předem děkují za odpověd. "
  Dobrý den, pH kolem 5 je u psa normální. Únik moči může být způsoben kastrací, ale samozřejmě je nutné nejprve důslednou diagnostikou vyloučit ostatní příčiny. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den před 14 dni jsem měl doma na návštěvě maminku je jí 87 let, Když odjela tak mi začal kocour Mikeš chodit na velkou mimo kočičí záchod Na malou potřebu jde do písku ale velkou jde ke dveřím,co stím, děkuji za radu. Mikešovi budou 4 roky."
  Dobrý den, doporučil bych Vám kontaktovat Dr. Žertovou (http://www.hanazertova.cz/), která je specialistkou na poruchy chování. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Mám trpasličí pudlinku s pokročilým šedým zákalem obou očí. Stáří 11 let.Je možná operace a případně cena.
  Dobrý den, vhodnost operace pro konkrétního pacienta se určuje při předoperačním vyšetření (objednat se můžete na kliniku do Klánovic, tel. 281 971 215 nebo 603 336 770). Cena za zákrok se pohybuje kolem 13000,- Kč za jedno oko. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den,měla bych dotaz ohledně mého psa.Má šedý zákal,podle našeho veterináře je to lehčí forma která se dá odstranit operativně.Můj dotaz se týká podrobnějších informaci včetně přibližné ceny,pokud je to možné.Pes je staford,pět let.A ještě mě zajímá co hrozí v případě že se nebude léčit.Předem moc děkuji za odpověď."
  Dobrý den, podrobné informace o šedém zákalu a jeho operaci u psů najdete v tomto článku: http://www.veterina.net/single-post/2016/09/13/Operace-šedého-zákalu-Fakoemulzifikací Cena za zákrok s implantací je cca. 20000,- Kč a bez implantace cca. 13000,- Kč za jedno oko. Pokud byste měla další dotazy, neváhejte se na mě obrátit. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, na klinice Jaggy Praha jsem podstoupila komplexní vyšetření se svým velkým kníračem, byla zjištěna srdeční vada ( druhotně, nebyl to důvod naší návštěvy) a ortopedický problém - Závěr: parciální event kompletni ruptura kraniálních zkřížených vazů, poškození menisku vysoce pravděpodobné. Mírná subaortální stenóza. Protože mám kliniku v Klánovicích blíže a byl mi na klinice Jaggy doporučen MVDr. Vlach, ráda bych již zde dořešila případnou ortézu na LPK, případně se domluvila na doporučovaná vyšetření srdce ( po cca půl roce), celou zprávu mám k dispozici. Na ortézy jsem zatím "letmo" koukala, ale jednak bych se chtěla ještě zeptat na doplňující informace a potom hlavně jaký typ, mám trošku obavy ze sjíždění ortézy atd...bylo by možné kliniku nějak začátkem příštího roku navštívit? Předem děkuji za odpověď a přeji pohodové předvánoční dny a Vánoce v co nejklidnějším duchu."
  Dobrý den, na pejska se rád podívám, ale obávám se, že rupturu LCCr (kraniálního zkříženého vazu) nelze ortézou řešit - a to ani parciální a ani dočasně. Řešení je pouze chirurgické - pokud to samozřejmě dovolí stav pacienta. Jinak volíme konzervativní léčbu - omezení pohybu, rehabilitaci, medikaci... s cílem co nejvíce zbrzdit artrózu, která po ruptuře poměrně záhy vzniká. Vyšetření srdce u nás provádí Dr. Kohout a dojíždí z Brna každou druhou sobotu. Objednat jak ke mně, tak k dr. Kohoutovi se můžete telefonicky - tel. na kliniku jsou 291 871 215 a 603 335 770. S pozdravem a přáním krásného prožití vánoc, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobry den, rada bych se zeptala kolik by stala operace šedého zákalu u plemena barevný boloňak ? Dekuji za odpověď."
  Dobrý den, cena se pohybuje kolem 12 - 13000,- Kč. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, náš kocour začal asi před rokem zvracet, obvykle po požití potravy. Krmíme ho granulemi a po celou dobu, cca 7 let nebyly problémy. Granule jsou běžné, spíš levnější, kupované ve větším množství (14kg). Máme ještět druhého kocoura (4 roky), který žere stejné granule a nemá žádný problém. Kocour zvrací nepravidelně; někdy několik dní vůbec a pak zničehonic hned po požití granulí. Dříve jsme mu občas dávali kousek šunky nebo kousek syrového masa. To už teď vůbec nejde, protože to ihned a pravidelně vyzvrací. Někdy se stane, že se nažere granulí, pak si lehne na gauč, spí asi hodinu a pak se najednou probudí a hned začne zvracet. Zkoušeli jsme veterináře, ke kterému chodíme pravidelně, ale nenašel nic, co by to mohlo způsobovat a ordinoval pouze odčervovací tablety. Ty jsme aplikovali v průběhu uplynulého roku několikrát, ale bez zlepšení... Díky předem za Váš názor. Rádi bychom se pak stavili na vyšetření. S pozdravem Vladimír Hanzal"
  Dobrý den, z anamnézy nelze diagnózu stanovit, bude nutné podrobnější vyšetření. Objednat se můžete telefonicky (tel 281 971 215 nebo 603 336 770), nejlépe k MVDr. Stegmannovi, který se na naší klinice zabývá gastroenterologií. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý večer,chtěla bych se zeptat,mám yorkšírského teriéra a je mu 12 let,máme otok u pánve,který vznikl ,že se někde bouchl,byli jsme u veterináře,ten nám jen dal psí mast a nějaké injekce b12 a proti bolesti něco,potom jsme dostali domů prednison,již nebereme,nepocitovali změnu a tak jsme dostali domů prášky na bolest rycarfa flavour 20,ten již dáváme 4 den jen čtvrtku,protože na noc knučí,když dáme tak pak po chvilce spí.(z jedné tablety-máme 4 díly.)Dále vůbec nám něchtěl chodit,díky tomu,pak po pár dnech začal a dnes opět ne a nechce chodit,zdá se mě,že jak byl otok velký,tak se vše špatně prokrvuje a tím,že o dost to ustoupilo,tak ted to jde hrozně pomalu a díky tomu se to mění i s chůzí a v pravé nožičce nemá obzvlášt cit více já,už si vážne nevím rady co dělat,zkoušeli vše možné.Ráda bych mu nějak pomohla,nevím jak dlouho se otok léčí,ale my to budeme mít skoro měsíc a tak to zkouším touhle cestou,co byste mě poradili?ješte dělali jsme rtg a tím bylo zjišteno,že nejde o nádor,ráda bych byla kdybyste mě odpověděli a poradili a ješte může se chladit?děkuji Cadková"
  Dobrý den, doporučuji objednat se k neurologovi na www.jaggypraha.cz. Takto závažný problém po emailu nevyřešíte. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den dnes jsme na naší krecici zlaté objevili malé červené broučky asi roztoče Vymyli jsme klec savem ale nevime jak postupovat u zvířete Na zádech má jiz malý černý strup Mohli byste prosím poradit? Použít BioKill? Nebo Arpalit neo? Předem děkuji Olga Nadvornikova
  Dobrý den, na křečka můžete použít Biokill, měl by na většinu ektoparazitů účinkovat. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den mám dotaz mám pejska který již druhou noc chodíme venku aby se vykal jelikož přes den nekaká vůbec to jde vždycky 6 vycházek z toho jsou 3 hodinové jsou mu 5 měsíců poraďte mi co sním mám udělat jelikož žere jen svoje toje granule od značky fitmini puppy denních dávkách 2 misky deně z toho 1 miska kapsička pedigris junior polovina této kapsičky děkuji moc za odpověď a přeji hezký zbytek dne.
  Dobrý den, určitě doporučuji navštívit veterinu, není to normální stav, ale z emailu nelze odhadnout, co pejskovi je. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Prosím o radu,asi před měsícem nám začala čuba skákat po trech (leva přední noha).Protože je to běhaci rapl,tak jsme si mysleli,že nějaký natažena šlacha....K v veterináři jsme šli po tydnu (23.12),dal nám prášky na 5 dni,asi za par se noha zlepšila a Vista chodila po čtyřech. Celou tu dobu jsme nechodili na procházky,jen vyvenčit a odpočívala.Včera jsme zkusili prochazku(léta jako cvok po poli) a byla ok.Ale večer manželovi asi na 10 minut zdrhla,někde běhala a od tématu doby opět občas po třech.Už nevíme co s ní.Na cvičáku nebyla již přes měsíc."
  Dobrý den, v tomto případě bych již další terapii naslepo nezkoušel a přistoupil bych k důkladné diagnostice. U takto mladého pejska je poměrně vysoká pravděpodobnost některého z onemocnění juvenilního skeletu (komplex DKL, OCD...). Chcete li se ke mě objednat, zavolejte na kliniku, kolegové s Vámi domluví termín (tel. 281 971 215, dnes mezi 15:00 a 19:00). Do stanovení diagnózy samozřejmě doporučuji pohybový klid. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobry den, podedila jsem bolonskeho psika, stati asi 8 let. Potrebovala bych ho naockovat a zrejme odstranit zubni kamen. Je mozne se u Vas objednat na tyto zakroky a vysetreni? Predem dekuji Reichova"
  Dobrý den, problém to není, objednat se můžete telefonicky (tel. 281 971 215, dnes ordinujeme od 15:00 do 19:00). Hezký den, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda provádíte laparoskopické kastrace fen. Mám 6 letou pitbullku . popřípadě prosím o orientační cenu. Děkuji za info."
  Dobrý den, laparoskopické kastrace fen provádí např. kolega Kuncl na klinice Jaggy (www.jaggypraha.cz). Já pro laparoskopii nevidím důvod - fenečka bude mít 3 rány po 2cm místo jedné cca. 6cm po klasické laparotomii. Navíc zákrok trvá déle, má větší operační rizika a je dražší. Klasická kastrace je jednoduchý, rutinně prováděný zákrok, při kterém vždy odebírám celou dělohu a vaječníky. Cena se pohybuje mezi 6-8 tis. Kč. V případě zájmu se na naši kliniku můžete objednat na tel. 281 971 215 nebo 603 336 770. Operuji v úterky a pátky. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, máme 6letou fenku Yorka a našli jsme ji malinkou bulku na spodním cecíku a veterinář navrhoval operaci a vyjmutí prsních žláž. Včetně kastrace . Chtěl jsme se zeptat kolik taková operace u Vás stojí píši Vám jelikož mi Vás doporučil Karel Hakl .. Děkuji Pospíšil"
  Dobrý den, cena se pohybuje kolem 7000,- Kč. Je závislá na délce zákroku a spotřebě materiálu. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, chtěla bych poprosit o konzultaci histologického nálezu u našeho pejska. Hned po novém roce, jsme za čelistí objevili „bouli“, náš pan doktor nám ji hned odoperoval a zaslal na histologii, bohužel nešlo odoperovat úplně vše, kromě tuhého středu byl útvar rozprostřen do okolí a vše bylo dost prokrvácené. Nicméně histologický závěr je desmoidní fibromatóza.Cituji histologii: Excize tukově-vazivové tkáně prostoupená neohraničenou oligocelulární mezenchymální proliferací s infiltrativním typem růstu, tvořenou vřetenitými elementy s elongovanými, místy dužnatými jádry a s nezřetelnými mezibuněčnými hranicemi, bez patrné mitotické aktivity. Ložiskově příměs smíšené, převážně chroické zánětlivé celulizace a erytocytární extravazáty. Excize non in sano.Jsem zdravotní setra a proto mi to nedá, abych nepátrala po možnostech, zda lze nebo je vůbec možné nějakým způsobem pejska léčit, nebo jen hlídat? Provádět pravidelně Sono dutiny břišní, RTG plic? Zatím jsme nasadili Curenzym od ALAVISU. Předem děkuji za ochotu a přeji pěkný zimní den. Dáša Zmrzlá"
  Dobrý den, desmoidní tumor nebo také agresivní fibromatóza je bohužel typ nádoru, který infiltrativně prorůstá do okolí a i když je chirurgie pořád metodou volby, tak se obvykle nepodaří tímto postupem odstranit všechnu postiženou tkáň. Pozitivní zprávou ve vašem případě by mohlo být to, že mitotická aktivita nádoru je velice nízká a proto progrese onemocnění bude nejspíše pomalá. Uvádí se i případy, kdy došlo k samovolnému vyléčení. V aktuální situaci bych doporučil pravidelné kontroly hlavně místa kde se provedla chirurgie. U tohoto typu nádoru se metastázy tvoří výjimečně, ale RTG hrudníku bych přesto doporučil. Pokud by došlo k opětovnému růstu, tak bych volil chirurgii s následným ozařováním daného místa. Odborné články popisují ještě elektrochemoterapii, kterou úspěšně použili u agresivních forem, ale bohužel podrobnější informace nemám. S pozdravem, MVDr. Mario Stegmann
 • Dobrý den, už jsem zoufalá z mého čivaváka Jerryho, kterému budou v květnu 2 roky. On je jinak velice aktivní, všude za mnou cestuje a má velký apetit. Vše začalo 30.1., kdy se klepal v pelíšku a vůbec z něj nechtěl vylézt a když jsem ho chtěla zvednout, tak kňučel. Žere a pije normálně, ale má velký problém z toho pelíšku vylézt a k těm miskám dojít a třeba trvá 15 min. než se rozmyslí, že teda z toho pelíšku zkusí vylézt a pak to normálně všechno sní (granulky). Ale jindy stačilo jen zacinkat granulkama a už běžel. Jinak kaká i čůrá také bez problémů, ale z pelíšku ho musím vždycky vynést ven a pak zase přinést a venku sotva chodí, spíš se jen tak plouží. Na nic jsme však nečekali a jeli jsme na veterinu. Paní doktorka ho prohmatala, poslechla a změřila teplotu, kterou měl teda zvýšenou a zjistila, že ho bolí záda. Dostal tedy injekci na bolet a hned se všechno srovnalo a už to byl opět ten náš aktivista. Měl tedy dodržovat klidný režim a nepobývat příliš venku, další den jsme jeli na ještě jednu injekci a pak dostal prášky, které prý mají stejné složení jako ta injekce, kterou dostal. Prášky ovšem vůbec nezabírali jako ta injekce a další dny se vše vrátilo do starých kolejí - nechce chodit a při zvedání kňuká. Opět jsme obsolvovali 2x injekci, prohmátání, ale nejhorší je, že doma při zvedání kňučí a když přijdeme do ordinace, tak ze sebe nevydá ani hlásku. Ted dáváme opět prášky, ale žádný pozitivní výsledek. Chtěla bych Vás moc poprosit, zda Vás nenapadá, co by s Jerrym mohlo být, už to trvá dost dlouho a já do něj nechci neustále cpát injekce a takhle to přeci nejde dělat pořád. Děkuji moc za pomoc."
  Dobrý den, doporučuji vyšetření neurologem (Dr. Šrenk a kol.), klinika Jaggy Praha: www.jaggypraha.cz. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den ,dotaz pro p. doktora Koryntu-Mám fenku Yorka která má určitě zákal očí,chtěla bych jí dát oči operovat metodou kterou popisujete na stránkách. Je možné operovat i starší fenku(která je ale v super kondici)?Jaká je doba objednání operace? Je potřeba se i na vstupní prohlídku s fenkou objednávat? Operace se provádí v Klánovicích? Děkuji za odpovědi. Hrdličková"
  Dobrý den, běžně operujeme šedý zákal i u starších pacientů. Doporučuji ale předem podstoupit předoperační vyšetření (biochemické a hematologické vyšetření krve a případně další, dle klinického vyšetření). Objednací doba je cca. měsíc. Zákrok provádíme na klinice v Klánovicích a je vhodné se u nás stavit i na vyšetření před zákrokem, abychom určili, zda je pacient vhodným adeptem na operaci. Přitom lze případně provést i předoperační vyšetření vč. vyšetření krve. Jeho cena je cca. 1300,- Kč, cena zákroku se pohybuje kolem 13000,- Kč. Na vyšetření i zákrok je třeba se objednat (telefony na kliniku: 281 971 215 nebo 603 336 770). S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den. Kolik by stála operace šedého zákalu v pokročilém stádiu (fena již vůbec nevidí) u patnáct let staré feny (kříženec špice)? Děkuji za odpověď. Jan Drahota
  Dobrý den, cena se pohybuje kolem 13000,- Kč. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Našemu pejskovi dlouhodobě teče z očiček. Zpočátku to byla bezbarvá tekutina. Později už měl zabarvené cestičky pod očima.Oči, resp. kolem očí, jsme omývali borovou vodou, heřmánkem , speciální vodičkou na oční okolí pejsků, ale nakonec jsme zůstali u převařené vody. V poslední době začalo jedno oko zlobit víc. Veterinář, kterého navštěvujeme to vyhodnotil tak, že je oko podrážděné a prodal nám gel na uklidnění, kterým se nic nevyřešilo. V posledních dnech pozorujeme v tom jednom očičku hlavně ráno bílý výtok. Máme mu oči něčím vypláchnout nebo počkat jak se to bude dál vyvíjet? Děkuji. V.Šulmanová"
  Dobrý den, pokud léčba nezabírá, doporučuji hlubší diagnostiku (např. cytologie, bakteriologie, změření nitroočního tlaku, produkce slz atd.) S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, mám kocourka - cca 8 měsíců, nekastrovaný. Když jsme si ho v záři 2017 přivezli od chovatele, vypozorovala jsem, že po močení měl ušpiněný kožíšek od moči v oblasti genitálií. Trvalo to cca 1,5 měsíce, pak problém ustal. Bohužel před cca 3 týdny se problém obnovil. Stelivo používám stále stejné - hrudkující, toaletu čistím 2x denně. Toaletu má kocourek cca 6 týdnů novou, ale přešel bez problémů a byl nadšený. Takže mám pocit, že obojí mu vyhovuje. Obě toalety stará i nová jsou kryté - střední velikosti - což by pro cca 4 kg kocoura mělo být dostačující. Nikdy nechodil vykonávat potřebu jinam. Je náročné kocourka po vykonání potřeby pokaždé odchytit a zkontrolovat. Navíc se mu očista nelíbí. Takže stres, z toalety vychází tak, aby se mi vyhnul, utekl. Snažila jsem se problém konzultovat, když jsem ho odhalila poprvé, tj. v cca 3 měsících kocourka. Vet mi řekl, že je malý a prý se to časem poddá, chovatel, že to nic není a hlavně není potřeba kocourka stresovat, očistí se sám. Jen před tím, než na očistu dojde - čistím podlahu, sedačku, měním povlečení, ... Záleží, kam si kocourek po použití toalety sedne. Takže, když problém ustal, byla jsem šťastná. Nyní je vše zpět. Netuším, čím to může být. Příp. zda to poukazuje na zdravotní problém s močovými cestami, ledvinami. Moc děkuji za odpověď a přeji krásný den. S pozdravem Jana Š. "
  Dobrý den, může se jednat např. o anatomickou abnormalitu předkožky (phimosu) apod., ale bez vyšetření pacienta (většinou v sedaci) nelze příčinu určit. Chcete li se na diagnostiku objednat na naši kliniku, můžete tak učinit telefonicky (tel. 281 971 215). S pozdravem MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, pes MOK 3 roky má podkus. Spodní špičák mu nyní tlačí na horní z vnitřní strany a nejspíš budeme muset řešit jak dál. Mohu se zeptat jaká vyšetření a co nás čeká (ČASOVĚ A FINANČNĚ)? Děkuji Katka"
  Dobrý den, pacienta nejprve musíme vyšetřit, pak jsme schopní Vám navrhnout vhodná řešení. Objednat se k některé z našich stomatoložek (MVDr. Kateřina Slabá nebo MVDr. Štrosová) můžete na telefonech kliniky (281 971 215 nebo 603 336 770). S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach.
 • Dobrý den, máme štěňata plemene beauceron a zájemci ze zahraničí požadují certifikát na vyšetření srdce. Bylo by možné v Brně toto vyšetření realizovat a jaká by byla cena? Aleš Hruška"
  Dobrý den, tato vyšetření provádí na naší klinice v Praze MVDr. Pavel Kohout, Ph.D. V Brně pobočku nemáme. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach.
 • naše fenka začala mít problémy s uchem navšívili jsem veterinu a byl nám dán Surolan. Zánět tam není, při promačkávání ji ucho nebolí, červené taky není akorát neustále klepe uchem. Chtěla jsem se zeptat zda by léčba šla podpořit homeopatiky vzhlede, k tomu, že tam zánět a hnis není nevím, které vhodné zvolit napadlo me jedině Silicea jako prevence proti vzniku hnisaní a Echinace na podporu imunity. Děkuji moc za radu a krásný a poklidný zbytek roku."
  Dobrý den, na základě četných studií bylo opakovaně prokázáno, že homeopatika mají pouze tzv. placebo efekt, který je u zvířat oproti lidem nevýrazný. Proto nevěřím, že by v terapii otitidy pomohla. Spíše bych doporučil zpřesnit diagnostiku. Nemusí se jednat pouze o zánět zvukovodu, postižen může být bubínek, střední ucho, vnitřní ucho, může se jednat o cizí těleso atd. Přeji vše nejlepší do nového roku
 • Dobrý den, máme 4 dny 2 měsíční fenku Čivavy, váží 900g, první očkování vakcínou Nobivac Puppy DP měla 10.12.2015, druhé očkování máme napsáno v očkovacím průkazu za 3-4 týdny. Bylo nám doporučeno očkovat tou samou vakcínou, snášela ji dobře. Prosím o informaci zda je tato vakcína u Vás dostupná a který týden (příští nebo až 1. týden v 1/2016) by byl vhodnější k očkování. Prosím ještě o napsání ceny vakcíny + očkování. Děkuji."
  Dobrý den, nevidím důvod pro opakování stejné vakcíny. Fenečka bude při očkování ve věku vyšším než 9 týdnů a proto již může dostat kombinovanou vakcínu s leptospirózou (v Nobivac Puppy DP je pouze psinka a parvoviróza). Navíc to, že štěňátko snášelo první podání vakcíny dobře není zárukou, že se nevyskytnou nežádoucí reakce při dalším podání stejné vakcíny - naopak, nejčastější nežádoucí reakcí při vakcinaci je alergická reakce, která se zpravidla vyvine až při opakovaném podání stejné vakcíny. Přeočkování doporučuji spíše později - v termínu kolem 7.1. Cena se pohybuje kolem 550,- Kč. Objednat na konkrétní čas se můžete na tel. 281 971 215 nebo 603 336 770. S pozdravem MVDr. Tomáš Vlach
 • Good morning I have a 10-years old dog. I would like to come for a control visit in order to check if everything is ok. I would like it to have basic tests (blood, hormones - the dog got once contraceptive injection in August). When could the visit take place and how much (more or less) this will cost)? Thank you for your answer. "
  Hello, we are glad that you contact us. It is recommended to do a health check of older dogs at least once a year. For older patients we made a profile which consist of blood examination (hematology, biochemistry and hormones of thyroid gland), X- rays of chest, ultrasonography of abdomen (belly) and urine examination. It was made to catch the most problems older dogs can have. If you decide for this whole examination we offer it for limited time with discount (3600,- CZK instead of 4800,-) Testing for sexual hormones is possible but usually is hard to made a conclusion because levels of these hormones depends on too many things. I personaly recommend ultrasonography of female organs (uterus and ovary) as a main examination approach. If you are interested, don´t hesitate and contact us by mail or phone (281 971 215 or 603 336 770) to arrange a meeting. Have a nice day, MVDr. Mario Stegmann.
 • Dobrý den chci se zeptat kolik stoji kastrace kocourka je mu 6 měsíců předem. Děkuji.
  Dobrý den, kastrace kocourka stojí od 800,- dle zvolené anestezie. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • Dobrý den, máme sedmiměsíční štěně pyrenejského horského psa, kterému zatím nevyrostl premolár (P1) v horní čelisti. Zatím jsme s ním nebyli na rentgenu, ale domníváme se, že je něco špatně. Prosím proto o info, zda by byla možnost nechat mu udělat implantát a také jaká by byla cena tohoto zákroku. Děkuji"
  Dobrý den, implantáty z kosmetických důvodů (což je případ implantace P1) neprovádíme, není to legální. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach.
 • Dobrý den, prosim jakou mame koupit pastu proti zvraceni? Kocour každy den zvraci nezavisle na jidle a pry existuje pasta na posun olizanych chlupů srsti."
  Dobrý den, přípravek se jmenuje Bezo-Pet. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach
 • DOBRÝ DEN.MÁM 3MĚSÍČNÍ STĚNĚ FENKY MOPSE A PŘED TŘEMI DNY JSEM SI VŠIMLA,ŽE PŘI BĚHU ZVEDÁ PRAVOU NOHU.BYLA JSEM U VETERINÁŘE,KTERÝ MI POUZE ŘEKL,ŽE MÁ UVOLNĚNOU ČÉŠKU A ŽE DŘÍV NEBO POZDĚJI JI ČEKÁ OPERACE.HLEDALA JSEM NA INTERNETU PODLE PŘÍZNAKŮ CO BY TO MOHLO BÝT A NARAZILA JSEM NA LUXACE PATELY.(COŽ MĚ VYLEKALO) ŠTĚNĚ MAM S PAPÍRAMA A TAK JSEM VOLALA BÝVALÝ MAJITELCE,ZDALI OBA RODIČE TOTO ONEMOCNĚNÍ NEMAJÍ. TA MI ŘEKLA,ŽE NE A ŽE JE DIVNÝ,ABY MI VETERINÁŘ ŘEKL,ŽE MÁ UVOLNĚNOU ČÉŠKU,KDYŽ SE MÁ ŠTĚNĚ PROHLÍŽET AŽ V JEDNOM ROCE ŽIVOTA. DO TÉ DOBY SE FURT VYVÍJÍ.AKORÁD MI DOPORUČILA DÁVAT CELÝ ROK ALAVIS A PO DOVRŠENÍ VĚKU UŽ PODÁVAT S PŘESTÁVKAMI.PROTO BYCH CHTĚLA JEŠTĚ RADU OD VÁS,ZDALI TO OPRAVDU MŮŽE BÝT TA LUXACE PATELY,JAK SE PROVÁDÍ VYŠETŘENÍ ABY SE TO PROKÁZALO,NEBO JESTLI SE MUSÍ POČKAT AŽ DO TOHO ROKU ŠTĚNĚTĚ,A CO TATO OPERACE OBNÁŠÍ. JE TO MOJE PRVNÍ ŠTĚNĚ,JSEM ZOUFALA A ASI POTŘEBUJU VÍC NÁZORŮ. PŘEDEM MOC DĚKUJI ZA VAŠI BRZKOU ODPOVĚD."
  Dobrý den, příčinou kulhání může být i luxace pately. Základní vyšetření se provádí pohmatem, není třeba čekat do roku věku. Operací je více druhů a volí se podle stupně a příčiny postižení. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach.
 • Vážení, naší fence chodského psa, stáří 1,5 roku byly kryosprejem odstraněny mnohačetné ektopické cílie, tedy řasy na vnitřní straně víček. Cca po měsíci od zákroku se objevilo vchlípení očního víčka dovnitř. Je možné, že se to objevilo jako následek použití kryospreje (vzhledem k velkému počtu ektopických řas asi bylo třeba použít více, než bývá běžné)? Jak máme dál v dané situaci postupovat? Děkuji."
  Dobrý den, internetové poradny jsou určené spíše pro objasnění problematiky obecného rázu. Není možné posuzovat po emailu stav konkrétního pacienta a doporučovat pro něj terapii. Proto vám mohu poradit pouze to, abyste komplikace řešili se svým ošetřujícím veterinářem a v případě, že se vám zdá, že terapie není úspěšná, požádejte jej o odeslání ke specialistovi ať už na konzultaci nebo na specializovanou diagnostiku či zákrok. Váš veterinář by vám měl vyhovět a vystavit vám pro specialistu zprávu o dosavadní diagnostice a terapii. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach.
 • Dobry den, na veterine nam byla diagnostikovana luxace ocni cocky smerem dozadu. Chtela bych se zeptat, zda je i v tomto pripade nutna operace nebo jsou i jine možnosti lecby a kolik je pripadne cena takove operace. Pes je dvoulety kříženec jezevcika, 7 kg. Moc dekuji."
  Dobrý den, operace není nutná, ale je vhodná vzhledem k riziku luxace do přední oční komory a následnému rozvoji glaukomu. Cena se pohybuje kolem 15000,- Kč. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach

Pondělí až Pátek   9:00-20:00

Sobota  9:00-15:00
Neděle a svátky     15:00-19:00

z kapacitních důvodů ošetřujeme pouze objednané pacienty

 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Pinterest Social Icon
 • YouTube Social Icon
RSS Feed
bottom of page